Daire Başkanımız
13 Nisan 2022

  suat_coban.png 
             

Suat ÇOBAN

İlk, orta ve lise eğitimini doğduğu şehir Malatya’da, lisans eğitimlerini İşletme ve İktisat Fakültesi'nde tamamladı.

1992 yılında Malatya İl Sağlık Müdürlüğü’nde çalışmaya başladı ve 2004-2015 yılları arasında Malatya İl Sağlık Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Bu görevi yürütürken, Personel Hizmetleri, Acil Sağlık Hizmetleri, İdari ve Mali İşler, İl Kalite Koordinatörlüğü alanlarında çalışmalarını sürdürdü. Sağlık Bakanlığınca düzenlenen JCI Denetçi Eğitimi, 1.HKS okulu vb. eğitim, seminer ve kongreye katıldı. 
 
“Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde Hasta Memnuniyeti” konulu poster bildiri ile III. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi’ ne, “Tıbbi Cihaz Güvenliği Yönetiminin Bir Kamu Hastanesi Çalışanlarında Değerlendirilmesi” konulu sözel bildiri ile IV. Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresi’ne katılım sağladı.

2014 yılında, Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı bünyesinde düzenlenen “14.Hasta ve Çalışan Güvenliği Sempozyumu Organizasyon Komitesi” nde görev aldı. 

Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı değerlendiriciliği sürecinde, 21 il’de 125 hastanede Ekip Sorumlusu olarak değerlendirmelerde bulundu.

Çalışma hayatı boyunca UMKE gönüllüsü olup, Malatya ve Elazığ illerinde düzenlenen tatbikatların organizasyonu ve yürütülmesinde görev aldı.

VAN Erciş depreminde Erciş Saha Koordinatörü olarak görev yaptı, arama kurtarma çalışmaları ile birlikte Erciş Sahra Hastanesi faaliyete geçirme çalışmalarına katkı sağladı.

2012 yılında Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen “Enkazdan Bahara Van Depremi Acil Sağlık Hizmetleri Durum Değerlendirme ve Eğitim Toplantısına” katıldı.

Malatya Valiliği Takdir Belgesi 2007, Malatya Valiliği Sivil Savunma Müdürlüğü Teşekkür Belgesi 2008, Malatya İl Sağlık Müdürlüğü ÇİLYAD Eğitimine Destek Teşekkürü 2008, Malatya Valiliği Takdir Belgesi 2011, 

Sağlık Bakanlığı Perf. ve Kalite Geliştirme Daire Başkanlığı Teşekkür Belgesi 2012 .

2018-2020 yılları arasında İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Yüksekokul Sekreterliği, Strateji Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü görevlerini yürütüp, eş zamanlı olarak üniversitede SKS dersleri de vererek akademiye katkıda bulundu.

2020-2021 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Destek Hizmetleri Başkan Yardımcılığı görevi yaptı.

Çalışma hayatına devam ederken, spora olan ilgisini değerlendirerek Türkiye Futbol Federasyonu Üst Klasman Temsilcisi olarak görev yapmaya başlamış olup, halen devam etmektedir.

2021 Ağustos ayından itibaren, Bakanlığımız Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Verimlilik ve Kalite Uygulamaları Daire Başkanlığı görevini yürütmektedir.